SZANOWNI PAŃSTWO  ! 
NA OSTATNIM ETAPIE ZAMÓWIENIA PROSIMY W UWAGACH WPISAĆ DANE UCZNIA ORAZ KLASĘ
(dotyczy dostawy do szkoły)   
realizacja zamówień złożonych po 25 sierpnia może ulec wydłużeniu
Pakiety do Szkół Społecznych przygotowujemy wyłącznie w magazynie , niedostępne w księgarni na Kraszewskiego bez wcześniejszego zamówienia 
 B1 Preliminary for Schools Trainer 1 for the Revised Exam from 2020 Six Practice Tests without Answers with Downloadable Audio Zobacz większe

B1 Preliminary for Schools Trainer 1 for the Revised Exam from 2020 Six Practice Tests without Answers with Downloadable Audio

Nowy produkt

B1 Preliminary for Schools Trainer 1 for the Revised Exam from 2020 Six Practice Tests without Answers with Downloadable Audio

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

84,64 zł brutto

Opis

WydawnictwoCambridge University Press
Data wydania2020
TypĆWICZENIA

Więcej informacji

Six full practice tests plus easy-to-follow expert guidance and exam tips designed to guarantee exam success. The 'without answers' edition can be used to practice the exam at home or in class, providing an excellent opportunity for teachers and students to familiarise themselves with the B1 Preliminary for Schools examination format. The six practice tests feature explanatory keys and model answers, and include ideas for extending tasks in class. The first two tests also include step-by-step advice on how to tackle each paper. Extra practice activities, informed by a bank of real Preliminary for Schools candidates' exam papers, focus on areas where students typically need most help. Downloadable audio includes the recordings for the listening tests.