PP Zbiór zadań z chemii do liceum i technikum ZR Pazdro Zobacz większe

PP Zbiór zadań z chemii do liceum i technikum ZR Pazdro

Nowe wydanie zbioru, zmienionego i rozszerzonego, polecamy zarówno absolwentom szkół podstawowych, jak i absolwentom gimnazjów.

WydawnictwoOficyna Edukacyjna
AutorzyKrzysztof M. Pazdro Anna Rola-Noworyta
Data wydania2019

Obejmuje wszystkie wymagania programowe kształcenia chemii w zakresie rozszerzonym, ujęte w dotychczasowej podstawie programowej oraz w nowej podstawie dla liceów i techników, obowiązującej w tych szkołach od września 2019 r.

Do zbioru dodano nowe zadania w kilku istniejących rozdziałach (zwłaszcza w zakresie chemii organicznej), a także nowe rozdziały: Chemia wokół nas i Elementy ochrony środowiska. Stosowaną dotychczas systematyczną i zwyczajową nomenklaturę związków nieorganicznych, zalecaną przez PTChem, zmieniono na powszechnie przyjętą nomenklaturę opartą na systemie Stocka. Przeredagowano również formę poleceń występujących w zadaniach – z bezokolicznikowej na osobową.