Fizyka. Podręcznik. Klasa 1. Zakres rozszerzony Liceum i technikum Zobacz większe

PP Fizyka. Podręcznik. Klasa 1. Zakres rozszerzony Liceum i technikum WSiP

WydawnictwoWSIP
AutorzyBarbara Sagnowska, Maria Fiałkowska, Jadwiga Salach
Data wydania2019

Podręcznik zawiera wszystkie treści zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej w zakresie rozszerzonym. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania zadań i problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Nowe treści są zilustrowane dużą liczbą rozwiązanych przykładów, które są dla uczniów wzorem przy rozwiązywaniu zadań. W podręczniku znajdują się także ciekawostki Wiedzieć więcej oraz infografiki do treści popularnonaukowych wraz z zadaniami.

Każdy dział jest zakończony podsumowaniem wiadomości w formie repetytorium, które pomoże uczniowi powtórzyć i utrwalić wiedzę, oraz zestawem zadań problemowych i obliczeniowych wiążących zagadnienia omówione w całym dziale, które ułatwią uczniowi sprawdzenie zrozumienia danych treści. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań rachunkowych.