Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa, klasa 1, zakres podstawowy Zobacz większe

PP Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa, klasa 1, ZP Operon

Autorzy Andrzej Kruczyński, Barbara Boniek
Data wydania2017

Podręcznik Edukacja dla bezpieczeństwa. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klasy 1. liceów ogólnokształcących i techników, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Treści podręcznika pozwalają zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na poziom podstawowy. W podręczniku starannie dobrano treści merytoryczne, a także w przystępny i przejrzysty sposób przedstawiono zasady reagowania w sytuacjach różnorodnych zagrożeń, które mogą wydarzyć się na co dzień. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa to pewnego rodzaju poradnik przydatny w życiu każdego z nas. Jednocześnie stanowi kompleksowe podsumowanie treści edukacji zdrowotnej.

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla klasy 1, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:

1. Bezpieczeństwo państwa

2. Ochrona ludności i obrona cywilna