„Do dzieła!” Podręcznik do plastyki dla klasy 7 Zobacz większe

Do dzieła! Podr. plastyka dla klasy 7

Nowa edycja 2020-2022

• Ułatwia zrozumienie zagadnień poprzez starannie dobrane reprodukcje dzieł sztuki.

AutorzyMarta Ipczyńska, Natalia Mrozkowiak
Data wydania2020

Nowa edycja 2020-2022

• Prezentuje treści przedmiotowe w sposób dostosowany do możliwości percepcyjnych współczesnych uczniów – za pomocą schematów, tabel, wypunktowań i czytelnych zestawień.
  • Zachęca do podejmowania działań twórczych, zwłaszcza związanych z obserwacją natury, dzięki różnorodnym ćwiczeniom plastycznym.
  • Proponuje działania twórcze dostosowane do realiów szkolnych i do zainteresowań uczniów w klasie 7.
  • Rozwija ciekawość sztuki i umiejętność dostrzegania nowych zjawisk artystycznych za pomocą informacji: Ciekawi sztuki, Sztuka wokół nas oraz Między sztukami i epokami.
  • Problemowo i w porządku chronologicznym zapoznaje z dziejami sztuki dzięki stronom Poznaję i zwiedzam.
  • Inspiruje do działań interdyscyplinarnych i pracy zespołowej w ramach projektu.