SZANOWNI PAŃSTWO  ! 
NA OSTATNIM ETAPIE ZAMÓWIENIA PROSIMY W UWAGACH WPISAĆ DANE UCZNIA ORAZ KLASĘ(dotyczy dostawy do szkoły)  
 
Prosimy o składanie zamówień do 15 sierpnia, po tym terminie dostępność podręczników będzie ograniczona
Pakiety do Szkół Społecznych przygotowujemy wyłącznie w magazynie , niedostępne w księgarni na Kraszewskiego bez wcześniejszego zamówienia kontakt 880 605 134
Complete First for Schools B2 Student's Book without answers Zobacz większe

Complete First for Schools B2 Student's Book without answers

Nowy produkt

Complete First for Schools is the most thorough preparation for B2 First for Schools. Complete is trusted by millions of candidates worldwide.

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

124,74 zł brutto

Opis

WydawnictwoCambrigde
AutorzyGuy Brook-Hart
Data wydania2019
Typpodręcznik

Więcej informacji

Complete First for Schools is the most thorough preparation for B2 First for Schools. Complete is trusted by millions of candidates worldwide. This course allows you to maximise students' performance with the Complete approach to language development and exam training. It creates a stimulating learning environment with eye-catching images, easy-to-navigate units and fun topics. Students are able to build confidence through our unique understanding of the exam and insights from previous candidate performance, and the Complete exam journey for successful and stress-free outcomes. Online Practice accompanying each Student's Book offers additional practice in grammar and vocabulary. Downloadable Class Audio containing the listening material for this course is provided with the Teacher's Book.