Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Część 2 Zobacz większe

Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Część 2

Druga część zeszytu ćwiczeń Matematyka do klasy 6 zawiera sprawdzone rozwiązania metodyczne, takie jak bezpośredni język poleceń czy metody aktywizujące.

WydawnictwoWSIP
AutorzyBarbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Tomasz Malicki
Data wydania2019
TypĆWICZENIA

Druga część zeszytu ćwiczeń Matematyka do klasy 6 zawiera sprawdzone rozwiązania metodyczne, takie jak bezpośredni język poleceń czy metody aktywizujące, które rozwijają zainteresowanie przedmiotem, rozbudzają kreatywność, kształtują samodzielność i umiejętność pracy zespołowej, a także uczą posługiwania się nowoczesną technologią. W zeszycie znajdują się zadania o różnym stopniu trudności i różnej formie: otwarte i zamknięte, wykorzystujące liczne formy przekazu (schematy, tabele, grafiki), wiążące się z analizą tekstu.

Treści są dostosowane do obowiązującej podstawy programowej.

Dzięki zeszytowi ćwiczeń każdy uczeń klasy szóstej:

• rozwinie swoje umiejętności matematyczne,
  • poczuje smak sukcesu – może bowiem wybierać do pracy polecenia łatwiejsze lub trudniejsze,
  • wyćwiczy umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań.

Działy w zeszycie ćwiczeń:

3.   Bryły
4.   Wyrażenia algebraiczne
5.   Konstrukcje geometryczne

Na końcu każdej lekcji znajduje się zestaw zadań powtórzeniowych Co było na lekcji?, a na końcu każdego działu – grupa zadań Czy już to umiem?.

W zeszycie dodatkowo zamieszczono wkładkę z elementami do wycinania, które ułatwią naukę.