Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 6 Zobacz większe

Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 6

Publikacja Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Szkoła podstawowa. Klasa 6 jest podzielona na 9 rozdziałów – takich jak w podręczniku.

WydawnictwoWSIP
AutorzyHelena Lewicka, Marianna Kowalczyk, Teresa Rzepecka
Data wydania2019

Publikacja Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Szkoła podstawowa. Klasa 6 jest podzielona na 9 rozdziałów – takich jak w podręczniku (Liczby naturalne, Wyrażenia algebraiczne i równania, Własności figur płaskich, Liczby całkowite, Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, Pola wielokątów, Procenty, Figury przestrzenne, Liczby wymierne).

W każdym rozdziale znajdują się dwa bloki zadań: zamkniętych i otwartych.

Dzięki pracy ze Zbiorem zadań uczeń poszerzy zakres swoich umiejętności matematycznych, udoskonali je i przygotuje się do sprawdzianów i konkursów matematycznych.

Polecenia zamieszczone w publikacji mają ciekawą treść, często odnoszą się do życia codziennego (obliczanie kwoty należnej za zakupy, obliczanie czasu między wydarzeniami, obliczanie drogi, czasu i prędkości poruszających się pojazdów, obliczanie oszczędności, oprocentowania lokat i kredytów, odczytywanie danych statystycznych podanych w postaci tekstu, jak i wykresów oraz tabel, obliczanie powierzchni kontynentów, działki, ogródka i in., obliczanie pojemności, np. wanny, akwarium, obliczanie różnicy temperatur, obliczanie wzrostu liczby ludności, obliczanie średniej ocen itd.). Poruszają też tematykę przyrodniczą i historyczną (zagadnienia dotyczące np. rodzajów upraw, roślin, cech i zwyczajów zwierząt; polecenia związane z latami życia postaci historycznych, datami wybudowania zabytkowych obiektów itp.).

W zbiorze zadań umieszczono ponadto informacje dotyczące ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów matematycznych z ich adresami internetowymi.