Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 4 Zobacz większe

Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 4

Podręcznik do języka polskiego dla uczniów 4 klasy szkoły podstawowej.

WydawnictwoWSIP
AutorzyEwa Horwath, Anita Żegleń
Data wydania2015
TypPODRĘCZNIK

Podręcznik Słowa z uśmiechem rozwija aktywność, pasję poznawczą, gotowość do stawiania pytań, otwartość i kreatywność uczniów. Teksty i zadania dostosowano do percepcji dziecka, wśród przykładów literackich przeważają współczesne utwory z literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką (wyznaczoną przez podstawę programową). Podręcznik – zgodnie z zaleceniami współczesnej pedagogiki – łączy naukę z zabawą, zachowując wyważone proporcje poleceń analityczno-interpretacyjnych z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów. Lekcje dodatkowe pozwalają na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zapewniają komfort pracy nauczycielowi. Ćwiczenia, zadania powtórkowe i testy przygotują każdego ucznia do sprawdzianu po klasie 6. Podręcznik kładzie nacisk na indywidualizację nauczania i zawiera zadania do realizacji metodą projektu oraz nowatorskie, rozwijające kreatywność uczniów bloki „Zabawy wyobraźni”. Każda jednostka lekcyjna stanowi zamkniętą całość metodyczną.

Produkty powiązane