NA OSTATNIM ETAPIE ZAMÓWIENIA PROSIMY W UWAGACH WPISAĆ DANE UCZNIA ORAZ KLASĘ(dotyczy dostawy do szkoły)

Prosimy o składanie zamówień do 15 sierpnia, po tym terminie dostępność podręczników będzie ograniczona
Pakiety do Szkół Społecznych przygotowujemy wyłącznie w magazynie , niedostępne w księgarni na Kraszewskiego bez wcześniejszego zamówienia kontakt 880 605 134
Ponad słowami. Klasa 3 część 1 Podręcznik Zobacz większe

Ponad słowami. Klasa 3 część 1 Podręcznik

Ponad słowami. Klasa 3 część 1

Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Szkoła ponadpodstawowa

Ostatnie egzemplarze!

AutorzyJoanna Kościerzyńska, Anna Cisowska, Aleksandra Wróblewska, Małgorzata Matecka, Anna Równy, Joanna Ginter
Data wydania2021

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe.

• Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone bloki.
  • Pozwala na poznanie kontekstu kulturowego epoki dzięki bogatej ikonografii oraz czytelnym infografikom.
  • Umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
  • Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich gruntowne omówienie.
  • Otwiera na nowe wątki interpretacyjne dzięki ciekawie dobranym komentarzom do lektur.
  • Ukazuje dialog z tradycją poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań.
  • Kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, poparte przykładami z codziennych praktyk komunikacyjnych i z literatury.
  • Pomaga w nauce tworzenia wypowiedzi – m.in. dzięki szczegółowym instrukcjom oraz przykładowym pracom.
  • Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych przydatnych do budowania wypowiedzi ustnych i pisemnych.
  • Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.