Informatyka Podręcznik Klasa 7 WSIP Zobacz większe

Informatyka Podręcznik Klasa 7 WSIP

Podejście problemowe wykorzystywane w podręczniku to sprawdzone rozwiązanie zgodne z podstawą programową. Inspiruje uczniów do samodzielnej pracy i rozwija niezbędne umiejętności.

WydawnictwoWSIP

Podręcznik do klasy 7 został zaktualizowany pod względem wersji wykorzystywanych aplikacji oraz prezentowanych treści. Podzielony jest na pięć działów głównych:

1. Lekcje z komputerem i internetem,

2. Lekcje z grami,

3. Lekcje z algorytmami,

4 Lekcje z edytorem tekstu,

5. Lekcje z multimediami.

W podręczniku postawiono nacisk na samodzielne dochodzenie do rozwiązań oraz łączenie informatyki z innymi dziedzinami, co zapewnia efektywną naukę. Dzięki podejściu problemowemu uczniowie krzyżowo ćwiczą wymagane umiejętności. W podręczniku nauka programowania realizowana jest w środowiskach  wizualnych: Scratch w wersji 3.0 i Blockly.

Uczeń klasy 7 wzbogaca wiedzę na temat budowy komputerów, sposobów reprezentacji danych (system dwójkowy, szesnastkowy) czy działania sieci. Ma też okazję doskonalić umiejętności w zakresie:

• pracy w chmurze,
  • zapisywania algorytmów za pomocą języka naturalnego, w postaci schematu i pseudokodu,
  • realizowania gier i algorytmów w środowisku wizualnym,
  • tworzenia rozbudowanych prezentacji i projektów multimedialnych,
  • pracy z wielostronicowymi dokumentami tekstowymi.