Super Minds 2 Workbook with Online Resources Zobacz większe

Super Minds 2 Workbook with Online Resources

Super Minds is a seven-level course for young learners

WydawnictwoCAMBRIDGE
Autorzy Gunter Gerngross Herbert Puchta Peter Lewis-Jones
Data wydania2020
TypĆWICZENIA

Super Minds is a seven-level course for young learners. This exciting seven-level course enhances your students' thinking skills, improving their memory along with their language skills. This Level 2 Workbook includes exercises to develop creativity, cross-curricular thinking with fascinating 'English for school' sections and lively stories that explore social values. For each Student's Book page, this Workbook features a page of activities. Students also have access to an online platform with games and supplementary grammar, vocabulary and reading activities. All the students' online work can be tracked and reviewed by the teacher. Includes full-colour picture dictionary!