SZANOWNI PAŃSTWO  ! 
NA OSTATNIM ETAPIE ZAMÓWIENIA PROSIMY W UWAGACH WPISAĆ DANE UCZNIA ORAZ KLASĘ
(dotyczy dostawy do szkoły)   
realizacja zamówień złożonych po 25 sierpnia może ulec wydłużeniu
Pakiety do Szkół Społecznych przygotowujemy wyłącznie w magazynie , niedostępne w księgarni na Kraszewskiego bez wcześniejszego zamówienia 
Super Minds 2 Student's Book + DVD Zobacz większe

Super Minds 2 Student's Book + DVD

Nowy produkt

Super Minds is a seven-level course for young learners.

Więcej szczegółów

8 Przedmioty

63,65 zł brutto

Opis

WydawnictwoCAMBRIDGE
Autorzy Gunter Gerngross Herbert Puchta Peter Lewis-Jones
Data wydania2021
Typpodręcznik

Więcej informacji

Super Minds is a seven-level course for young learners. This exciting seven-level course, from a highly experienced author team, enhances your students' thinking skills, improving their memory along with their language skills. This Level 2 Student's Book includes visualisation exercises to develop creativity, cross-curriculum thinking with fascinating 'English for school' sections and lively stories that explore social values. The fabulous DVD-ROM features animated stories, interactive games and activities including videokes, lively songs with karaoke versions, and fun activities focusing on each unit's vocabulary and grammar.