Zeszyt lekturowy. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4 Zobacz większe

Zeszyt lekturowy dla uczniów klasy 4 zawiera omówienie 15 tekstów kultury

1 Przedmiot

WydawnictwoWSIP

Zeszyt lekturowy dla uczniów klasy 4 zawiera omówienie 15 tekstów kultury, takich jak:

• Akademia pana Kleksa J. Brzechwy,
  • Tajemniczy ogród F.H. Burnett,
  • Mikołajek R. Goscinny’ego,
  • Panna z mokrą głową K. Makuszyńskiego,
  • O Lechu i białym orle M. Orłonia,
  • O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach,
  • Mazurek Dąbrowskiego J. Wybickiego,
  • Przyjaciele I. Krasickiego,
  • Powrót taty A. Mickiewicza,
  • Pani Twardowska A. Mickiewicza,
  • Pan Tadeusz A. Mickiewicza,
  • Bajka o rybaku i rybce A. Puszkina,
  • Kajko i Kokosz. Szkoła latania J. Christy.

Każde opracowanie lektury zostało zapisane w formie kilkunastu poleceń, które dotyczą najważniejszych aspektów tekstu. Omówieniom nadano podobny schemat: polecenia wprowadzające, analiza elementów świata przedstawionego, ćwiczenia podsumowujące. Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystywany albo w toku samodzielnej pracy uczniów (np. w domu), albo na lekcji pod kierunkiem nauczyciela. Zestawy zadań stanowią kompletne opracowanie tekstów i można je podzielić na jednostki lekcyjne. Materiał jest gotowy do wykorzystania w całości, daje też nauczycielowi możliwość dowolnego doboru poleceń i samodzielnego konstruowania bloków poleceń wzbogaconych dodatkowymi pomysłami.