PG To jest chemia Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. ZP Zobacz większe

PG To jest chemia Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. ZP

W podręczniku „To jest chemia” do zakresu podstawowego przedstawiono zagadnienia związane z zastosowaniami chemii w życiu codziennym.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

AutorzyRomuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod

• Kształci umiejętności projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych dzięki dokładnie opisanym eksperymentom, zilustrowanym schematami i fotografiami.
  • Utrwala umiejętności obliczeniowe dzięki dodatkowym zadaniom zamieszczonym w zbiorze zadań dołączonym do podręcznika.
  • Umożliwia powtórzenie wiadomości z gimnazjum niezbędnych w klasie 1. szkoły ponadgimnazjalnej dzięki elementom: Przypomnij sobie zamieszczonemu na początku publikacji oraz Podstawy chemii – na początku każdego działu.
  • Ułatwia zainteresowanie przedmiotem dzięki ciekawostkom Chemia blisko nas i Co to oznacza? oraz interesującym wiadomościom Dowiedz się więcej.
  • Skutecznie ułatwia przygotowania do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom i testom Sprawdź, czy potrafisz… kończącym każdy dział.
  • Ułatwia zrozumienie i zapamiętanie nowych treści, czemu służą infografiki ilustrujące złożone procesy przemysłowe.