PP Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Klasa 1. Zakres podstawowy WSiP Zobacz większe

PP Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Klasa 1. Zakres podstawowy WSiP

Podręcznik przygotowuje do działania ratowniczego i uczy udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach urazowych. Wdraża także do świadomego uczestnictwa w życiu regionu i kraju zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny.

• Książka ma czytelną strukturęz wydzielonymi ramkami, schematami i algorytmami, która ułatwia korzystanie z niej.
  • Atrakcyjny sposób prezentowania treści z poglądowymi zdjęciami, rysunkami i infografikami zachęca uczniów do nauki.
  • Odwołania do aplikacji na smartfony są przykładem powiązania teorii z praktyką obecną w codziennym życiu współczesnego ucznia.
  • Podsumowania oraz pytania i polecenia na końcu każdego rozdziału z realistycznymi scenkami pobudzają wyobraźnię uczniów oraz  pomagają zapamiętać i usystematyzować wiedzę.
  • Zastosowanie w lekcjach słownictwa typowego dla ratowników medycznych pozwala uczniom na pierwszy kontakt fachową terminologią.
  • Przystępny język oraz jasne i zwięzłe definicje pojęć pozwalają na zrozumienie prezentowanych treści.
  • Podręcznik dostosowany do nowej podstawy programowej – zawiera nowe treści, np. te dotyczące edukacji zdrowotnej.