PP Chemia Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Część 1 Pazdo Zobacz większe

PP Chemia Podręcznik do liceów i techników. ZR. Część 1 Pazdro

WydawnictwoPazdro
AutorzyKamil Kaznowski Krzysztof M. Pazdro
Data wydania2019

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę chemii, w zakresie rozszerzonym, w nowych 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r.

W tej części omówione zostały m.in. takie tematy, jak: budowa atomu i przemiany jądrowe, różne konfiguracje elektronowe w atomach pierwiastków, rodzaje i właściwości wiązań chemicznych, budowa i kształt cząsteczek i jonów, stechiometria, mieszaniny – ich otrzymywanie, rozdzielanie i sposoby wyrażania składu, termochemia, kinetyka i równowaga chemiczna.

Ta część podręcznika składa się z ośmiu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności jej stosowania.