PP Chemia Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Część 1. Pazdro Zobacz większe

PP Chemia Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Część 1. Pazdro

WydawnictwoPazdro
AutorzyKamil Kaznowski Krzysztof M. Pazdro
Data wydania2019

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę chemii, w zakresie podstawowym, w nowych 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r.

W tej części omówione zostały m.in. takie tematy, jak: budowa atomu, rodzaje i właściwości różnych wiązań chemicznych, stechiometria w kontekście składu ilościowego związków chemicznych, liczności materii i przebiegu reakcji chemicznych, roztwory i mieszaniny, w tym ich otrzymywanie i rozdzielanie oraz sposoby wyrażania składu.

Ta część podręcznika składa się z czterech rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności.

Każdą część podręcznika zamyka zbiór zadań, skorelowanych z treściami w niej omówionych.