MATeMAtyka 1 Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Zobacz większe

PP MATeMAtyka 1 Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. ZP, NE

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Umożliwia lepsze zrozumienie treści przedstawianych na lekcji oraz ułatwia samodzielną pracę w domu.

AutorzyWojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej
Data wydania2019

• Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści ze szkoły podstawowej pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Ciekawe infografiki oraz zagadnienia uzupełniające zachęcają do samodzielnych poszukiwań matematycznych.
  • Dwa zestawy zadań po każdym dziale (łatwiejszy i trudniejszy) oraz zestaw Przed obowiązkową maturą z matematyki dają możliwość sprawnego powtórzenia materiału przed sprawdzianem oraz systematycznego przygotowywania się do egzaminu maturalnego.