MATeMAtyka 1 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i techniku. Zakres podstawowy i rozszerzony. Zobacz większe

PP MATeMAtyka 1 Podręcznik dla liceum ogólnokształ. i tech. ZP i ZR, NE

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne, uwzględniając potrzeby i możliwości absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych.

AutorzyWojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej
Data wydania2019

• Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści ze szkoły podstawowej pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.
  • Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.