Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski 2019 Zobacz większe

Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski REPETYTORIUM

Data wydania2019

Nowe wydanie repetytorium "Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski" do szkoły podstawowej jest opracowane ściśle pod kątem egzaminu, uwzględnia rozwiązania z pierwszej edycji egzaminu ósmoklasisty i realizuje praktyczne podejście do nauki: porcje wiedzy do powtórzenia mają zastosowanie w propozycjach zadań typu egzaminacyjnego. Materiały można wykorzystać do pracy na lekcji, w domu i na zajęciach dodatkowych.

• Pozwala uporządkować i sprawnie powtórzyć wymagane na egzaminie treści przedmiotowe dzięki pigułkom wiedzy z nauki o literaturze i języku.
  • Przybliża strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych poprzez praktyczne wskazówki do zestawów poleceń po każdej pigułce wiedzy.
  • Umożliwia sprawne wyszukanie teorii dzięki systemowi odsyłaczy zamieszczonych obok zadań egzaminacyjnych.
  • Systematyzuje wiedzę o utworach pod kątem egzaminu dzięki opracowaniom lektur obowiązkowych.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności analizy i interpretacji tekstów literackich poprzez samouczki.
  • Skutecznie przygotowuje do tworzenia trudnych wypowiedzi pisemnych za pomocą szczegółowych instrukcji pisania wypracowań wraz z przykładami ich realizacji oraz ćwiczeń krok po kroku.
  • Podpowiada, jak za pomocą graficznych notatek, lubianych przez uczniów, porządkować wiedzę o motywach literackich występujących w lekturach.
  • Dzięki próbnemu arkuszowi egzaminacyjnemu z instrukcją i kartą odpowiedzi umożliwia sprawdzenie się w sytuacji egzaminacyjnej w warunkach bezstresowych.