Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 Zobacz większe

Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7

WydawnictwoWSIP
AutorzyHanna Gulińska, Janina Smolińska

Zeszyt ćwiczeń do klasy 7 jest ściśle związany z podręcznikiem Ciekawa chemia i zawiera zadania odnoszące się do konkretnych wymagań nowej podstawy programowej. Zgrupowano je w pięciu działach tematycznych:

1. Świat substancji
  2. Budowa atomu a układ okresowy pierwiastków chemicznych
  3. Łączenie się atomów
  4. Gazy i ich mieszaniny
  5. Woda i roztwory wodne

Każdy dział zeszytu składa się z kilku rozdziałów odpowiadających kolejnym lekcjom. Na początku zeszytu znajduje się lekcja wprowadzająca Czym się zajmuje chemia. Dział zawsze kończy się blokiem zadań podsumowujących.

Zadania znajdujące się w zeszycie pomagają w utrwaleniu i sprawdzeniu wiadomości oraz umiejętności ucznia. Różnorodność oraz sposób konstruowania poleceń motywują do zdobywania wiedzy chemicznej (zadania nawiązują m.in. do zastosowania chemii w życiu codziennym). Szczególnie ciekawą formą sprawdzenia stopnia opanowania wiadomości jest dydaktyczna gra zespołowa zamieszczona na końcu zeszytu.
W publikacji znajduje się też bardzo przydatny układ okresowy pierwiastków, przygotowany w wygodnej postaci – jako luźna wkładka.