Atlas historyczny. Szkoła podstawowa KL 4-6. Od starożytności do współczesności Zobacz większe

Atlas historyczny. Szkoła podstawowa KL 4-6. Od starożytności do współczesności

Atlas historyczny 'Od starożytności do współczesności'. Szkoła podstawowa, to nowa publikacja z serii atlasów historycznych wydawnictwa Nowa Era. Wysoki poziom merytoryczny i edytorski tych publikacji powoduje, iż od lat stanowią one niezbędną pomoc dydaktyczną w nauce historii. Publikacja zawiera 89 map i planów zapoznających ucznia z faktami, wydarzeniami oraz procesami historycznymi i społecznymi zarówno w czasie jak i w przestrzeni. Atlas ułatwia uczniom zdobywanie wiedzy historycznej i przygotowanie do egzaminów po szkole podstawowej. Tablica 'Od kuli ziemskiej do mapy' wprowadza ucznia w zagadnienia związane z mapą i uczy jak ją czytać. Bogactwo treści zapewnia nauczycielom pełną realizację programu nauczania, bez względu na wybrany podręcznik. Główną zaletą atlasu są duże i przejrzyste mapy oraz sposób przedstawienia treści historycznych dostosowany do percepcji uczniów szkoły podstawowej. W tym celu umieszczono m.in. symbole kontynentów z lokalizacją obszarów przedstawionych na mapach a poszczególne epoki historyczne wyróżniono kolorami. Treści merytoryczne i opracowanie graficzne zgodne są z mapami ściennymi wydawanymi przez Nowa Erę.

Produkty powiązane