Obniżka! Logico Piccolo - Tabliczka Zobacz większe

Logico Piccolo - Tabliczka ramka

Logico Piccolo to plastikowa tabliczka z kolorowymi guzikami, do której można dokupić książeczki z kartami, które ułatwiają dzieciom naukę czytania, pisania i liczenia, wprowadzając jednocześnie w świat kolorów, roślin, zwierząt, bajek oraz poważnych zagadnień, na przykład ruchu drogowego.

WydawnictwoMAC
Data wydania2002

Dziecko myśli, analizuje, poszukuje, podejmuje decyzję, rozwiązuje.

Możliwości wykorzystania:

• praca w szkole:

Logico to doskonałe uzupełnienie każdego podręcznika. Różnorodność książek z kartami pozwala na indywidualną pracę z dziećmi o zróżnicowanym stopniu uzdolnienia.
Pracę w grupach można tak zorganizować, aby dziecko wspólnie z rówieśnikami poszukiwało rozwiązań. Potem mogą je kolejno podawać oraz wzajemnie się odpytywać.

• praca w domu:
Rodzice mogą wykorzystywać karty nie tylko do sprawdzania wiedzy i umiejętności dziecka, ale również do zorganizowania ciekawych konkursów, na przykład podczas urodzinowych przyjęć.

Praca z Logico daje takie możliwości, ponieważ:

• do nauki wprowadza się element gry i zabawy
  • przedstawia omawiane treści w odmienny sposób niż podręcznik
  • umożliwia samodzielne poprawianie błędów
  • uczy samodzielnego myślenia
  • motywuje do działania
  • zwiększa poczucie własnej wartości
  • służy przełamaniu barier w relacjach między dzieckiem a nauczycielem.

Ćwiczenia Logico dają znakomite efekty w pracy z dziećmi dyslektycznymi, nadpobudliwymi, a także z dziećmi mającymi wady wymowy czy zaburzenia percepcji:
  • rozwijają zdolności percepcyjne i analityczne
  • doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową.

Odwrotna strona każdej karty zaopatrzona jest w dodatkowe propozycje zabaw, które zachęcają do malowania, wycinania, majsterkowania czy opowiadania historyjek.

LOGICO PICCOLO - dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Serie ćwiczeń LOGICO PICCOLO przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym:

• wprowadzają do nauki elementy gry i zabawy
  • uczą samodzielnego myślenia
  • motywują do działania
  • umożliwiają samodzielne poprawianie błędów
  • zwiększają poczucie własnej wartości
  • rozwijają umiejętność poprawnego mówienia, czytania ze zrozumieniem, poprawnego pisania pod względem ortograficznym, gramatycznym
  • uczą rozpoznawania figur geometrycznych, rysowania, malowania, wycinania oraz majsterkowania

Produkty powiązane