Wczoraj i dziś Zeszyt ćwiczeń do historii i społeczeństwa dla klasy czwartej szkoły podstawowej Zobacz większe

Wczoraj i dziś Zeszyt ćwiczeń do historii i społ. kl.4

Publikacja łączy funkcje zeszytu przedmiotowego i tradycyjnego zeszytu ćwiczeń

Autorzy Tomasz Maćkowski, Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch
Data wydania2017
TypĆWICZENIA

• Publikacja łączy funkcje zeszytu przedmiotowego i tradycyjnego zeszytu ćwiczeń, m.in. dzięki miejscom wydzielonym na zapisywanie notatek z lekcji.
    • Zadania otwarte wymagają od ucznia formułowania dłuższych wypowiedzi pisemnych i kształcą umiejętność precyzyjnego wyrażania myśli.
    • Ćwiczenia wzbogacone materiałem zdjęciowym przyciągają uwagę i zachęcają do pracy.
    • Praca z mapą konturową to okazja do udoskonalenia umiejętności lokalizowania w przestrzeni wydarzeń, zjawisk oraz procesów historycznych.
    • Komiksy przykuwają uwagę dziecka i wzmacniają jego zainteresowanie danym zagadnieniem.
    • Lubiane przez uczniów łamigłówki ćwiczą logiczne myślenie i koncentrację.
    • Gry historyczne zastępujące klasyczne podsumowania tematów motywują do rozwijającej intelektualnie rywalizacji uczniów.
    • Wyróżnione graficznie ćwiczenia zawarte w modułach „Tajemnice sprzed wieków” i „Galeria postaci historycznych” pozwalają wykorzystać wszystkie atuty podręcznika.

Produkty powiązane