Wczoraj i dziś Podręcznik do historii i społeczeństwa dla klasy 4 SP Zobacz większe

Wczoraj i dziś Podręcznik do historii i społ. dla kl.4

Chronologiczny układ porządkuje treści historyczne i ułatwia uczniom dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych łączących poszczególne wydarzenia. Liczne zdjęcia, mapy i teksty źródłowe obudowane materiałem ćwiczeniowym pomagają rozwijać umiejętności analizy i interpretacji źródeł historycznych.

Data wydania2017

• Chronologiczny układ porządkuje treści historyczne i ułatwia uczniom dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych łączących poszczególne wydarzenia.
    • Liczne zdjęcia, mapy i teksty źródłowe obudowane materiałem ćwiczeniowym pomagają rozwijać umiejętności analizy i interpretacji źródeł historycznych.
    • Atrakcyjna szata graficzna pobudza wyobraźnię uczniów i ułatwia przyswojenie treści omawianych na lekcjach.
    • Ciekawe infografiki szczegółowo przedstawiają istotne zagadnienia.
    • Liczne nawiązania do współczesności, zamieszczone w module „Współcześnie”, ułatwiają dostrzeżenie związków łączących teraźniejszość z przeszłością.
    • Starannie dobrane pytania i polecenia pozwalają sprawdzić stopień przyswojenia treści z poszczególnych tematów i rozdziałów.
    • Ćwiczenia „Na forum klasy” uczą współpracy w grupie.
    • „Tajemnice sprzed wieków” i „Galerie postaci historycznych” umożliwiają pogłębienie wiedzy uczniom szczególnie zainteresowanym omawianymi zagadnieniami.
    • Linki internetowe zachęcają do poszukiwania dodatkowych wiadomości i poszerzania wiedzy.

Produkty powiązane