Bądź bezpieczny na drodze. Zajęcia techniczne. Karta rowerowa. Podręcznik. Klasy 4-6 Zobacz większe

Bądź bezpieczny na drodze. Zajęcia techniczne. Karta rowerowa

Podręcznik Bądź bezpieczny na drodze pomaga doskonalić umiejętność samodzielnego i bezpiecznego poruszania się po drogach i przygotowuje do egzaminu na kartę rowerową. Pokazuje, że w każdej podróży i na każdym szlaku – wodnym czy lądowym – przezorność jest cechą, która powinna zawsze towarzyszyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

WydawnictwoWSIP
AutorzyBogumiła Bogacka-Osińska, Danuta Łazuchiewicz
Data wydania2018

Podręcznik Bądź bezpieczny na drodze pomaga doskonalić umiejętność samodzielnego i bezpiecznego poruszania się po drogach i przygotowuje do egzaminu na kartę rowerową. Pokazuje, że w każdej podróży i na każdym szlaku – wodnym czy lądowym – przezorność jest cechą, która powinna towarzyszyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Autorki publikacji przypominają najważniejsze zasady odpowiedzialnego zachowywania się na drogach i szlakach górskich, a także wskazują, jak w bezpieczny sposób korzystać z kąpielisk.

Spis działów:

1. Poradnik uczestnika ruchu drogowego
  2. W czasie podróży
  3. Karta rowerowa
  4. Ucz się pomagać sobie i innym

Budowa podręcznika:

• 4 działy tematyczne, a w nich łącznie 23 jednostki lekcyjne;
  • po każdej jednostce lekcyjnej zadania przeznaczone do pracy indywidualnej lub w grupach, ułożone według narastającego stopnia trudności (poziom trudności wskazuje odpowiednia ikona);
  • przed każdym działem barwne karty działowe;
  • infografiki zawierające m.in. ciekawostki, rys historyczny, najważniejsze telefony alarmowe;
  • grafiki 3D wzbogacające treść podręcznika;
  • na końcu publikacji Pytania sprawdzające wiedzę.